Наслідки прийому парацетамолу з алкоголем

Наслідки прийому парацетамолу з алкоголем

Зміст статті

  • Загальна характеристика препарату
  • Протипоказання
  • Побічні ефекти
  • Сумісні алкогольні напої з парацетамолом
  • Коли можливе отруєння парацетамолом
  • Симптоми отруєння парацетамолом з алкоголем
  • Перша допомога при отруєнні парацетамолом з алкоголем
  • Лікування в стаціонарі
  • Як запобігти отруєння парацетамолом і алкоголем

Найпоширеніше засіб, який люди приймають в період простудних захворювань – це парацетамол. Даний засіб швидко знижує температуру, зменшує больовий синдром і м’яко знімає запальний процес у верхніх дихальних шляхах. Але не потрібно забувати, що навіть така начебто безпечне ліки має деякі протипоказання. Наприклад, парацетамол і алкоголь при спільному прийомі призводять до дуже серйозних розладів здоров’я.

Загальна характеристика препарату

Таблетки парацетамолуФармацевтичні компанії випускають препарати парацетамолу в різних формах, які розраховані на дітей та дорослих. Дорослим пацієнтам зазвичай виписують препарат у таблетках, капсулах і ін’єкціях, а дітям прописують сироп або ректальні свічки. Ліки дуже швидко всмоктується стінками шлунка, переробляється печінкою та виводиться з сечею. Лікувальний ефект помітний вже через годину і триває до шести годин. Препарат добре регулює терморегуляцію, швидко знижує високу температуру і усуває больові симптоми. Парацетамол призначають при високій температурі, зубного болю, болях неврологічного характеру, вушної болю і при періодичному нездужанні у жінок. Це лікарський засіб має бути в будь-якій домашній аптечці, але зловживати ним не можна.

Протипоказання

Парацетамол протипоказаний до прийому групам пацієнтів з певними захворюваннями:

  • З недостатністю печінки і нирок.
  • Синдром Жильбера.
  • Вірусним гепатитом.

Крім цього, ліки з обережністю призначають жінкам у період вагітності і лактації.

Варто відзначити, що парацетамол з алкоголем приймати не можна! Препарат метаболізується в печінці, а при вживанні алкогольних напоїв органу доводиться працювати з підвищеним навантаженням, що може викликати інтоксикацію.

Побічні ефекти

Парацетамол має ряд побічних ефектів, які можуть проявитися при передозуванні препарату або вживанні його разом з алкогольними напоями. Можуть бути такі небажані стани:Біль у животі

  • алергічні реакції, які можуть проявитися як шкірними висипаннями, так і набряком Квінке;
  • сильні болі в шлунково-кишковому тракті;
  • стійке зниження рівня гемоглобіну в крові;
  • порушення сну;
  • недостатність печінки та нирок.

Побічні явища частіше виникають у дітей молодшого віку і людей з ослабленим імунітетом, а також у людей з алкогольною залежністю.

Сумісні алкогольні напої з парацетамолом

Не у всіх анотаціях є інформація про те, чи можна взагалі заважати парацетамол з алкоголем. Також не вказано, через деякий час після вживання алкогольних напоїв можна починати прийом лікарського препарату.

Велика частина медикаментів з алкоголем несумісна. Люди, які часто вживають спиртні напої або мають алкогольну залежність, часто стикаються з побічними явищами та ускладненнями від прийому парацетамолу разом з алкоголем.

Анотація парацетамолу іноземного виробництва містить більш докладний опис. Там прописано, що постійне вживання як мінімум трьох доз алкоголю є протипоказанням до прийому парацетамолу. Три дози – це не так вже й багато. Небезпечна доза горілки – це близько 150 мл, пива – близько 1 літра, вина – близько 450 мл.

Парацетамол можна купити в будь-якій аптеці без рецепта. Але це не означає, що лікарський препарат можна приймати безконтрольно і без призначення лікаря. При лікуванні потрібно пам’ятати, що алкогольні напої та парацетамол не сумісні. Передозування препаратом або прийом спільно зі спиртовмісними напоями призводить до пошкодження клітин печінки.

Коли можливе отруєння парацетамолом

До тяжких наслідків для здоров’я людини можуть призвести ситуації, перераховані далі:Прояв гепатиту

  • Людина п’є невеликими дозами, але регулярно. У такому разі захисні функції печінки виснажуються і сил на переробку ліки вже немає. В результаті цього парацетамол окислюється, утворюються агресивні метаболіти, які призводять до некрозу клітин печінки. Найчастіше розвивається гепатит;
  • Якщо людина випила спиртосодержащий напій і одночасно прийняв підвищену дозу парацетамолу. Підвищеною дозою вважається прийом двох таблеток по 0,5 грама. Смертельною дозою може стати 5 грам препарату на добу.

Лікарські препарати спільно з алкоголем приймають психічно неврівноважені люди при спробі суїциду. Якщо така людина є в родині, то всі ліки повинні бути заховані в недоступне місце!

Симптоми отруєння парацетамолом з алкоголем

Ознаками того, що у людини інтоксикація після одночасного прийому парацетамолу та спиртовмісних напоїв, є сильна нудота і блювота, порушення координації, головний біль, пожовтіння шкірних покривів і очних склер. Симптоматика може відрізнятися в залежності від ваги людини і дози ліків і алкоголю, що він прийняв. У важких випадках може бути порушення дихання і впадання хворого в коматозний стан.

Перша допомога при отруєнні парацетамолом з алкоголем

Якщо отруєння все ж має місце, то людині негайно надають допомогу. Потрібно пам’ятати, що від швидкості першої допомоги залежить життя і здоров’я потерпілого:Промивання шлунку

  • При перших ознаках отруєння викликають бригаду швидкої допомоги. Дуже часто без допомоги лікарів не обійтися, особливо якщо доза лікарського препарату значно перевищена і була прийнята одночасно з алкоголем.
  • Якщо людина у свідомості, то йому ретельно промивають шлунок великою кількістю води. Для кращого ефекту можна додати небагато кухонної солі. Процедуру повторюють доти, поки промивні води не будуть чистими. Зазвичай на це йде не менше 3 літрів води.
  • Потерпілого укладають у ліжко, тепло вкривають і очікують прибуття лікаря. Якщо у людини непритомний стан, можна дати понюхати ватку з нашатирем і їй же трохи змастити скроні.

Прибулим лікарям обов’язково показують упаковку з ліками, яке прийняв хворий, і повідомляють, коли вживався алкоголь.

Лікування в стаціонарі

При важкому стані потерпілого госпіталізують. Алгоритм допомоги стандартний для таких видів інтоксикацій. Включає в себе форсований діурез, вливання розчину глюкози і при необхідності використання антидоту до парацетамолу. Протиотрутою до цього лікарського засобу є ацетилцистеїн, який реалізується через аптечну мережу під відомою назвою АСС (препарат від кашлю).

Проводять підтримуючу терапію, яка направлена на відновлення нормальної роботи печінки, нирок і серцево-судинної системи.

Як запобігти отруєння парацетамолом і алкоголем

Є кілька рекомендацій, які допоможуть запобігти важкі наслідки від прийому парацетамолу з алкоголем:Таблетка склянку води

  • Якщо людина прийнятий парацетамол, то спиртні напої можна вживати не раніше ніж через 5 годин. За цей час лікарський засіб майже повністю виводиться з організму.
  • Якщо людина випив алкогольний напій, і екстрено виникла необхідність в знеболюванні, то приймають мінімальну дозу препарату, яка становить 500 мг. Але є одне застереження, проміжок між алкоголем і ліками повинен бути не менше 2 годин і пити спиртне в цей день більше не можна.
  • Якщо людина має алкогольну залежність, то повинен приймати мінімальну дозу парацетамолу. Звичайна терапевтична доза для дорослих-500 мг за один раз і не більше 2 г препарату на добу.

Парацетамол – це незамінні ліки при багатьох хворобах. Воно не представляє ніякої шкоди, якщо приймається призначеного лікарем дозування. При призначенні препарату потрібно враховувати протипоказання і не приймати його разом з алкоголем.